Siyah Beyaz

4.3.08

Bu taşı 4 sene önce almıştım. Uzun deriyle kullanıyordum. Siyah boncukların arasında daha güzel durdu. Yalnız ismini bilmiyorum. Bu ara taşlara merak sardığım için öğrenmek istedim. sihirlieller engin taş bilgisini kullanarak bulur belki diye de buraya koydum. Hadi bakalım kolay gelsin;) Net görmek için resmin üzerine tıklayabilirsiniz.


6 yorum:

sihirli eller dedi ki...

canım ben çok iyi bilmem ama uzun bir süre bende kolye yaptım.sattım onları.internetten ve gezdiğim gümüşçülerden biliyorum.bu değerli taş değil gibi çilli mermer gibi.
mermerin damarlı ve çilli kısmı kullanılmaz ev içinde onu yuvarlak ve parlak forma getirmişler gibi.ama çok iyi bilmiyorum araştırmalar doğrultusunda bu kadar ancak.birde maden mühendisi bir arkadaşım var bu taşları hep o ders çeklinde oluşumunu ve ne olduğunu anlatır.işte bu kadar ama çok şık duruyor.

nazo dedi ki...

canım ya o kadar yazmışsın, sağol. ben beğendiğim için kullanıyordum bugüne kadar. bundan sonra aldığım taşların adını, şanını öğrencem :) teşekkü ederim ;)

MoonSun dedi ki...

Cok sade ve cok sik bir kolye :)) Taslarin o kadar cok anlami varmis ki ben de bir ara merak sarmistim ama cok detayli yaff :)) Gule gule kullan kolyeni Nazocum :))

nazo dedi ki...

** teşekkür ederim moonsunum, beğenilincekolyelerim havalara uçuyorum :)) taşların anlamları benim de şuan ki ilgi alanım. gerçi ben görünüşleriyle daha çok ilgileniyorum. bundan sonra hoşuma giden taşların isimlerini, anlamlarını öğreneceğim.

iz dedi ki...

cnm bu taş şurda http://www.takitasarimcilar.org/detay.asp?id=754 gördüğüm taşa benzio ama yine de bilemem.. doğal taşlar güzel de keseye azcık zarar ama değio ya sonucunu görünce sebgiler

nazo dedi ki...

taşın ismi havlitmiş. gerçekten çok benziyor canım. bu arada verdiğin sitede güzel. ben birkaç tane alınca zarar vermedi ama fazla almayı düşünüyorum. pahalıya patlayacak sanırım;) benden de sevgiler..