GEÇMİŞ HAFTA RAPORU

28.1.13

7 yıllık öğretmenlik hayatımın en hızlı geçen dönemi bitti, sömestr tatili geldi. Hani göz açıp kapayıncaya kadar deyimi vardır, gerçekten öyleydi benim için.. Öyle ki tatil planım bile yoktu. Aslında biraz evimde kalmayı istiyordum ama annemleri de özlediğim için tercihimi onlardan yana kullandım.
Uzun zamandır uzağı göremiyorum ve uzun zamadır da kullanmadığım bir gözlüğüm var. Artık görememe durumu rahatsız etmeye başladığı için yeni gözlük aldım. Renkli olsun, beni motive etsin dedim ama bakalım ne kadar işe yarayacak..
Bu kış ilginç bir şekilde sıcak geçiyor. İç Anadolu'da doğmuş, büyümüş biri olarak hiç böylesini görmedim. Geçen hafta mont bile fazla geldi, o derece.. Spor ayakkabı, kot, kazak giy, çık ^^
İndirimler her alanda cezbedici.. Kıyafet almasan takı, onu almasan makyaj malzemeleri göz kırpıyor. Gratis indirime girdiğinde The Balm ürünlerine akın ediyordu herkes. Ben minimum düzeyde makyaj yaptığım için çok ilgilenmiyordum ancak bu kez denemek istedim. Allık ve gloss ile başladım. İkisini de sevdim, allığın diğer renklerini de istiyorum.
Noracığın elleriyle yaptığı bu kolyeyi çok çok severek kullanıyorum. Siz de isterseniz sadece bir tık uzağınızda.. "trust me i'm a blogger" kolyede gözüm var ^^
Malumunuz Zara indirime girdi 3 hafta önce falan.. İndirim günü sabahtan akşama kadar dersim olduğu için, bir gün önce eşime gösterdim alacaklarımı. O sabah kadınları ardında bırakıp, görevini başarıyla tamamladı *-* Sonra kendine alacaklarını almış ve toplamda 15 dk. da mağazadan çıkmış. Kadınlar çılgınca saldırıyorlardı falan diyor :)) 
Esas alacaklarımı o gün aldırdığım için sonraki günlerde öylesine gittim, gezdim. Şu postta üzerimde olanları aldım. Çanta en sevdiğim oldu. Birbirine bağlı iki parçada oluşuyor. Hem rengi, hem şekli hoşuma gidiyor. Kuşlu şalı Zara Kids'ten buldum. Çocuk olmayınca oraya uğramıyordum hiç. 37-38 numara ayakkabılar varmış. Yaz indiriminde babet ve sandaletlere mutlaka bakmalı da o kadar büyük ayaklı çocuk var mı yahu?
Evde reforma imza attık ve bir canlı aldık. Ölmesin, bizi de alıştırsın diye nispeten sağlam bir bitki tercih ettik. 
Yaşatabiliriz umarım.
*
Son günlerin en iyi haberlerinden biri Ömer Dinçer'in bakanlığı bırakması oldu, bakalıktan kovulması demek daha eğlenceli aslında.. Haberi duyunca havaya zıpladım, o kadar mutlu oldum ki..
Yeni bakan belki çok daha kötü olacak, olsun ama Dinçer'in gidişi içimi ferahlattı. 
*
Geçen hafta sonu eşimle iki filme gittik. Biri Cem Yılmaz, diğeri Celal ile Ceren..
Gitmeyi düşünüp henüz karar vermeyenler varsa Celal ile Ceren'e gitmeyin lütfen. Bilete vereceğiniz paraya kahve için, tatlı yiyin, hatta gidin fast food yiyin, emin olun daha çok mutlu edecektir sizi.
ve Cem Yılmaz Fundamentals izleyin, çok güldüm ben ;) 

İşte böyle..


7 yorum:

takı dedi ki...

çok güzel bir paylaşım teşekkürler.

Eya dedi ki...

Sevgili Nazo...Nohut´tan sana yolum düstü. Harika keyifli yazilarini okumaya gidiyorum ve bir merhaba demek istedim...sevgilerimle

zehra

Trend Moda Stil dedi ki...

Ayakkabılar çok hoşmuş, çok güzel seçimler:)

Ben de bloğumda Jimmy Choo for H&M ayakkabı hediye çekilişine beklerim:) http://trendmodastil.blogspot.com/2013/01/hediye-zaman-jimmy-choo-for-h-ayakkab.html

Bir de fotoğraflarda kullandığın efektler hangi uygulamada var çoook merak ettim:)) harika fotolar..

Selcen dedi ki...

Merhaba demek istedim ben de :) Keyifle okudum. Canlınızı yaşatırsınız umarım ben de geçen aldım 3 çiçek hemen de fotoğrafladım ama o zamanlarından eser kalmadı :(((
işte buradalar:
http://acemianneselcen.blogspot.com/2012/12/mutlu-haftalar_17.html

Derya Kuzusu dedi ki...

Yeni alışverişlerini iyi günlerde kullan, çok zevklisin, bu arda lip balm'ın "hot mama" allığını tavsiye ederim çok severek kullanıyorum ben rengi çok joker bir renk, süper :)

melisa dedi ki...

merhaba,

lacivert ayakkabılar new balance'in hangi modeli acaba?

tşk,

makyaj kelebeği dedi ki...

Sevgili Bakanımızın değişmesine bende ne kadar sevindim bilemezsin.