OCAK | ŞUBAT

26.3.16

Ocak ayı çoğunlukla ailemin yanında geçti. Fırsat bulduğum her an oradayım zaten. Onları mutlu etmek artık yaşama gayelerimden biri. Bazı anlar gerçekten çok zor hala ve uzun zaman geçse de zor olacak. Hep birlikte üstesinden gelmeye çalışıyoruz.
Şubat ayının başında küçük bir Antalya kaçamağı yaptık. Kışın Antalya çok benlik değilmiş ama bol bol kitap okuma ve dinlenme fırsatı bulmuş oldum. 
* Mucize | R. J. Palacio, çok naif, çok çabuk okunan, içinde pek çok güzel duyguyu barındıran bir kitaptı. Severek okudum. 
* Seyrak Yağmur | Barış Bıçakçı, kısa olmasına rağmen beni çok yoran bir kitaptı. Sevemedim ben. 
* Kadınsız Erkekler | Haruki Murakami, yazarın okuduğum ilk kitabı. 7 adet öyküden oluşan bir kitap ve ben öykü kitaplarını çok tercih etmiyorum. Çünkü tam bir öyküye kendimi vermişken bitip, yenisinin başlamasını sevmiyorum. Yeniden adapte olmak zor geliyor, ancak bu kitapta bunu yaşamadım ve severek okudum hikayeleri. 
Diğer iki kitabı okumadım henüz. 
.
17 Şubat'ta Genelkurmay Başkanlığı'nın yakınında patlama oldu. Mesaisi biten, 1 saat içinde sevdiklerinin yanında olmayı bekleyen insanların korkunç bir şekilde yaşamlarını yitirmesi ne hafızamızdan silindi, ne kalbimizden. O günden sonra da endişe, kaygı hiç bitmedi. 


0 yorum: