11 gün kaldı

20.7.08

Dün gelinliğimi getirdik Ankara'dan. Son provadan sonra çok değişiklikler olmuş. Ben o şekliyle kalacak sanıyordum. Yani işlemelerin bu kadar çok değiştireceğini düşünememiştim. Neyse içime sindi, önemli olan o. Böylece son büyük işi de halletmiş olduk. Artık düğün günü gelsin istiyoruz; çünkü günler yorucu geçiyor. Her güne bir iş çıkıyor. Neyse şikayet etmeyi bırakayım, ne de olsa tatlı telaşlar bunlar değil mi? :)
Evimizin balkonundan yazıyorum şuan. 2 haftaya kadar 'evimiz' dediğim yer 'anne-baba evi' olacak. Bu durum ruhumda huzursuzluğa sebep oluyor. Bir yandan düğün günü gelsin istiyorum; bir yanda da evden gitmek istemiyorum. Bunda uzağa gidecek olmamın çok büyük etkisi var sanırım. En büyük korkum biz yokken ailelerimizden birine bişey olması, başlarına kötü birşey gelmesi ve bizim buraya hemen gelemeyecek olmamız. Pek çok kötü düşünce geliyor aklıma. Sevgilim "güzel düşünelim, güzel olsun" diyor hep ama ben aklımdaki düşünceleri gideremiyorum. Üniversiteyi farklı bir şehirde okuma dışında çok defa ailemden uzağa gittim ama bu defa farklı şeyler hissediyorum. Geçen hafta komşumuzun kızı evlendi ve şuan eşiyle karşımızdaki apartmanda oturuyor. Annem "bak kıza nereye yerleşti, sen nereye gidiyorsun" diyor :) O kadar da dipdibe yaşamayı istemezdim gerçi. Aman ne bileyim işte, normal değilim ben bu aralar. İnsan büyüdükçe ailesiyle arkadaşlarını ayırabiliyor. Eskiden arkadaşlarımı tercih ederdim her fırsatta. Şimdi ailemle olmak hoşuma gidiyor. Elbette pek çok arkadaşımla vakit geçirmeyi çok seviyorum ama anne-kız muhabbetinin yerini başka birşey doldurmuyor. Annemle anneannemin ilişkisine tanık oldukça daha çok farkına varıyorum bu durumun. Şimdilik yapabileceğimiz birşey yok. Tabii ki yaşadığımız anın tadını çıkarıp, birlikte olduğumuz için şükretmekten; sevdiğimiz herkesin de sağlıklı ve huzurlu olmasını dilemekten başka..


11 yorum:

Haydins dedi ki...

Bence de kotu dusunme canim..Zaten kalacaginiz sure de cok uzun bir sure degilmis.

Ozlem ayri ama bende acayip bir kiskanclik oluyor..Hep bir aradalar ben burada uzak kaliyorum onlardan diye, ailem ve arkadaslarim icinde gecerli fenalik geldi benim kiskancliklarimdan onlara :)

sihirli eller dedi ki...

çekim yasasını okudunmu?olumlu düşün olumlu şeyleri çek kendine.evrene negatif frekanslar yayarsan gelir sana bulaşır tüm negatif düşüncelerin.bak gelinliğinde gelmiş.bir kısmını çekte koy bari burada ağzımız açık beklemeyelim.hem bu aralar hiç foto yok bloğda noluyor?yoksa gelinimiz gidiyorum diye ağlıyorda elim gözüm şiş çıkmasın diye foto çekmiyormu?

Flame dedi ki...

Nazocummm, canım arkadaşım dert yaratma kendine. Rahat ol, keyfini çıkar bekarlığın :)

Gelinliği çok merak ettim,Sihirli Ellere katılıyorum ve FOTO İSTİYORUMMM...

n@zo dedi ki...

Zaten kısa olması tek tesellim ama dönüşte de aynı şehirde olmayacağız. Neyse ya bana geliyor arada depresif haller :) Kıskançlık durumunu sorma, şimdiden delirttim milleti. Ben yokken sık sık toplanmak yok, yeme-içme yok.. hırrr !! :)

Sihirli eller, katılıyorum sana. Olumlu düşüneyim, olumlu olsun değil mi ama :) Gelinliğimi göstermem :)) 10 gün sonra :) Bu ara fotoğraf çekinmiyoruz valla. Çekinmek lazım ama haklısın.

Alevcim, sıkıntı yaratıyorum kendi kendime ama böyle gitmez. Rahat olmaya çalışacağım. Gelinlik ve ben 10 gün sonra :))

AssoRTieK dedi ki...

ii bari az kalmış gelinimizi görmeye,meraktan çetlıcaz yanii:)
sende sıkma canını her geline olur böle şeyler(bana gene bak gelin olmadım ama neler sölüorm:)hem gelinler neder : hem ağlar hem giderim,üzülceniz tabi biraz ama hayatın kuralları bunlar nazocum,ayy ne güzel gelin olcaksın sen yaa:) çok heyecan wericii,tadını çıkartt:)

AYŞENUR dedi ki...

aynı depresif haller benide sarmış durumda,düğünüme 1 ay var,yeni bir şehir,yeni yaşam korkutuyor benide.ama sevdiceğimin yanında olmak düşüncesi rahatlatıyor içimi...
herşeyin hayırlısı olsun senin içinde Nazo...
sevgiler...

Sinem YAMAN dedi ki...

Nazo'cum;
İnanmıyorum yaa. Büyük güne ne kadar az kaldı. :) Zaman hakikaten su gibi akıp geçiyor. Daha benim düğünüme çok var dediğin günler dün gibi. :) Gelinliğini huzurla ve mutlulukla giymeni temenni ediyorum. Anne-baba evi hakkındaki tüm yorumlarına can-ı gönülde katılıyorum. Ben de hep onlarla olmak istiyorum ve uzakta olduklarından, birlikte az zaman geçirmemizden dolayı çok acı çekiyorum. Allahtan herşeyin hayırlısı...

n@zo dedi ki...

Ayşenurcum sanırım aynı durumda herkesin yaşayabileceği duyguları yaşıyoruz. Umarım herşey çok güzel olur her ikimiz içinde..

Sinemcim, gerçekten günler hızla geçti. Anne-babalarımız hep sağlıklı olsunlar, ayrılığa bir şekilde dayanırız.

içimden geldiği gibi dedi ki...

nazocum merak ettim nerede oturacaksınız evlendikten sonra başka bir şehre gideceksin herhalde..annenler uzaktamı olucak??sakın üzülme güle güle git...herkes allah'a emanet olsun..

n@zo dedi ki...

Canım biz önce 10 aylığına Amerika'da yaşayacağız. Ardından da Nevşehir'de. Ailem Afyon'da. Zor olacak ama herkes sağlıklı, mutlu olduktan sonra katlanırız.

ASLI dedi ki...

nazocum ben senin evlilik telaşına çok geç kalmş bulunuyorum sanırım :D .Bloğunu yeni farkettim çünkü.Eşinle bir ömür boyu mutluluklar dilerim.Şuan bende düğünüme gün sayıyorum.25 gün kaldı.Biz aynı şehirde de olsak ailemden uzağa taşınıyorum,aynıörnekleri annmde bana veriyor.Hissettiğin o ayrılık hisleri bnmde içimde.Evden gitmek istememk hepsi içimde bir yumruk gbi otryor.BU duygu atlatılıyor öyle değilmi?

Yinede herşey için şükrler olsn tekrar mutlulklar dilerim canm..