YERLEŞİK HAYAT

27.11.12

Selam günlük,
Yazamadığım süre içerisinde -ki bu süre gerçekten çok uzamış farkında olmadan- zaman bir şeyler için koşuşturarak geçti. Aslında farkında olmadan demek yanlış olur. Çünkü gayet farkındaydım; ancak blogu görev olarak değil de, daha çok dijital günlük olarak kullandığımdan hep canım istediği ve keyif aldığım için yazdım. Bu ara keyif aldığım zaman dilimleri benim için uyku ya da boş boş oturup etrafıma bakma şeklinde geçti.
Ev bulma/taşınma/yerleşme oldukça yorucu, zaman zaman stresli, en genel haliyle ise keyifliydi :)
Küçük, bize huzur veren yuvamızı, istediğimiz şehirde kurduk nihayet.
Okula başlayalı da neredeyse 3 ay olacak, daha yeni alışabildim. Türü, öğrenci profili, branş her şey sil baştan değiştiği için adapte olmak güç oldu. Oldukça yoğun, angaryası bol bir okul ama oldukça da zevkli. Özellikle atölye dersleri eğlenceli geçiyor. Gerçi akşam 8-9 arası uyuyorum o günler ama olsun. İnsan yorgunluğa bile alışıyor bir süre sonra..
Günler geçerken uzman öğretmen oldum ^^ Matah bir şey değil, farkındayım ama ne koparırsam kar mantığı ile şubat ayında yüksek lisans nedeniyle uzman öğretmenliğe hak kazandığım için dava açmıştım. 5 ayda lehime sonuçlandı. Temyiz kararı da vardı ama bakanlık temyize gitmemiş, iyi de yapmış. Bunun için bilgi isteyenler mailden ulaşabilir bana.
Ve aradan en sevdiğim mevsim geçti gitti resmen. Ucundan kıyısından yetişmeye çalıştım. Az da olsa yapraklara basa basa yürüme fırsatım oldu. Evime, akşamları mumlarını yaktığım bir kış köşesi yaptım.

Cuma günleri, henüz hava aydınlıkken bir kaç saat kendime vakit ayırabiliyorum ve dışarıda kısa süreli tek başıma olmak hoşuma gidiyor. O anlarda haftanın yorgunluğu gidiyor sanki. Bedenen olmasa da, ruhen dinlendiğimi hissediyorum ;)
Hafta sonları ise yalnız olmayı hiç sevmiyorum *-*
Geçen sene, küçük odamızda kalırken deli gibi oradan oraya gezmek zorunda kalıyorduk ve bu bir süre sonra sıkıntı vermeye başlıyordu. Şimdi evden çıkıp biraz kafa dağıtıp, sıcak evimize geri dönmek çok keyifli oluyor.
Dün birlikte geçen 12. yılımızı geride bıraktık. Hafta içi ruhuna yakışır bir biçimde, sakince pastamızı yedik evde, iyi ki diyerek bol bol şükrettik beraberliğimize.
...
İşte böyle... Son 2 ayın özetini geçtim resmen. Artık yerleşik hayata geçtiğimize ve alışma dönemini de geride bıraktığımıza göre daha düzenli yazabilirim.
Görüşmek üzere..


12 yorum:

İÇİMDEN GELDİGİ GİBİ~~~ dedi ki...

Özlemişim seni Nazocum.

yeni hayat dedi ki...

ig'den de çok severek takip ediyorum seni. yeni okulunda, yeni evinde, yeni şehrinde huzur ve mutluluk diliyorum sana, herşey gönlünce olsun tatlı Nazo:)) ve ben de senin gibi gezmelerden sıkılan evinde oturmak isterken akşam yine bi kapı çıkan "yeni evli" püfff:(

Çeyiz Kız dedi ki...

kış köşesine bayıldım! o beyaz dekoratif kaseyi ve fener nereden alındı acep? Onların hepsinin nereden alındığını merak ediyorum aslında :)

Zeynep'in Evi dedi ki...

Hayatının düzene girmesine senin adına ben de çok mutlu oluyorum nazo:)iyi ol, iyi haberlerini alalım hep!

n@zo dedi ki...

içimden geldigi gibi, canımm.. ben de özledim blog yazmayı/okumayı..

yeni hayat, IG deki ismin ne? tesekkur ederim guzel sözlerin icin.. gezmeyi cok severim ama insan evinde oturmayı da özlüyor. hersey kararında guzel ;)

çeyiz kız, tesekkurler.. kase ve fener pasabahce, yaprak, kozalak vs. potporiler tepe home, cubuklu ev kokusu english home, küçük ağaç dallarından olusan mumlugu ben yaptım.

zeynep'in evi, canım benim cok tesekkur ederim. insallah birbirimize guzel haberler verelim her zaman..

cipek dedi ki...

gerçekten çoook uzun ara verdin nazo kızgınım sana ama artık yazmaya başladığın ve çok sıcak fotolar çekip eklediğin için affettim seni ;)) lütfen geçen zamanı telafi et olur mu özlendin çünkü :(

Burcu Burculand dedi ki...

Hoşgeldin Nazo'cum..
Arada sırada aklıma geliyorsun blogları dolaşırken mutlaka bir bakıyorum sana:)) Göremeyince yeni birşeyler,inşallah herşey yolunda gidiyordur diye dua ediyorum..

Çok şükür (zorlasa da bir süre),görüyorum ki öyle olmuş:)))
Buna çok sevindim..

Sevgiler
Burcu
www.roomsgardens.blogspot.com

Kirpikteki Gözyaşı dedi ki...

Sizin adınıza çok mutluyum:) Kış köşesine bayıldım çok güzel olmuş:) Keyfiniz daim olsun;)

hanife dedi ki...

Çok hoş bir post olmuş bloğunu izlemeye aldım mutlu hafta sonu dilerim

yeni hayat dedi ki...

IG'deki adım esrerd, takipçinim orda da;)

Adsız dedi ki...

ben de uzman öğretmenlik davası açan ve kazananlardanım.Belgeyi nasıl aldınız ve ne kadar zaman da?teşekkürler

n@zo dedi ki...

Adsiz,
Avukat kazandığımı haber vermek icin aramıştı. O tarihten itibaren 1,5 ay kadar sürdü. Belki daha az. Direkt okula geldi belge. Dava aşamasından sonra il mem ilgileniyor zaten. Belgeden sonra da okul ödemeleri yaptı.
Tebrik ederim sizi de..