HAYALLER

2.7.15

Ev değiştirme arifesinde gönül o kadar çok şey istiyor ki... Bahçe fikirlerini görünce hayaller alemine daldım ben de. Eskiden bahçeli ev gibi isteklerim hiç yoktu, niye olsundu hem. Genciz, lay lay lay geziyoruz, huzur ortamları çok da bize göre değildi. Şimdi ise köşe bucak huzur ortamları arar olduk. Yaşlandığımızdan mı :p, şehir hayatı yorduğunda mı bilmiyorum özellikle hafta sonları sessiz, sakin, yeşil yerler öyle iyi gelmeye başladı ki... Tabii Ankara ve yeşil deyince biraz komik oldu ama biz de elimizdekilerle yetinmeye çalışıyoruz işte. Aslında öyle çok da anlamam ben, hatta hiç anlamam demek daha doğru. Yani isterdim bir şeyler yetiştirebileyim, bakayım, büyüteyim. Bir heves aldığım kaktüsleri bile çürütünce elimi ayağımı çektim bu işlerden. Şimdilerde yeniden heves etmeye başladım; bahçeli bir ev yakın gelecekte görünmediğinden :)
Hayal kurmak güzel tabii ki.. Şöyle üstteki gibi minik bir alan olsaydı evimizin açıldığı; kahve içseydik, kitap okusaydık, yemek yeseydik ya da hiç olmadı aşağıdaki gibi bir apartman dairesi de hiç fena olmazdı.

Kaynak


1 yorum:

Lulu dedi ki...

Bahçeli ev isteği bende devar. Dediğin gibi önceden hiç cazip gelmezdi şimdi her fırsatta sessiz sakin yeşillikli alan arıyorum.