KASIM'DA ALAÇATI

19.1.17

Ocak ayında "Kasım'da Alaçatı" başlıklı bir yazı yazıyor olmanın saçmalığının farkındayım ama burada olmasını istediğim bir geziydi. Eylül ayında İzmir'e çok uygun fiyatlı uçak bileti almamla çıktık yola.
Daha önce gördüğümüz için amacımız gezmekten ziyade dinlenmekti. Normalde yürümek için bile sıraya girilen Alaçatı sokakları Kasım'da tam bir cennetmiş meğer. Köpek sayısı, insan sayısından fazlaydı desem abartmış olmam. Sheraton Çeşme'de kaldık. Otel oldukça eski aslında ama lokasyon çok iyiydi. Hergün kahvaltı sonrası Alaçatı'ya gittik. Bu döngü günlerce sürsün istedim fakat 3 gün sürdü. :p
Aylak aylak dolaştık, bir şeyler içtik; en çok Dutlu Kahve'de çay içmeyi sevdim. Yani bildiğimiz çay ama tatlı geldi orada. Bir de 'çok sağlıksız ya' diye diye yediğim kumrunun tadı damağımda kaldı. Akşam yemeklerinde oteldeydik, zaten pek çok yer kapalıydı Alaçatı'da. 
Dönüş günü bir kaç saat de Çeşme'de vakit geçirdik ve Kaffé Coffee Shop'u keşfettik. Gittiğim yerlerde zincir kahveciler dışında bir kahve dükkanı varsa mutlu oluyorum. Bayağı oturduk orada, sonra sakızlı kurabiyelerimizi alıp yola koyulduk. Kasım'da tekrar görüşürüz umarım Çeşme, sonbaharda enfessin.0 yorum: